Üniversitemizin 2017-2018 açılış töreninde Rektörümüz Prof. Dr. Mahmut AK yüksek etki değerli yayınları nedeniyle Doç.Dr. R.Burcu Çakırlı’ya ödül verdi.

R.Burcu Çakırlı Uluslararası bilimsel camiada yüksek etki değerli (impact factor) sahip dergilerde çıkardığı yayınlar ve geliştirmiş olduğu etki alanı başarısıyla ödüle layık görüldü.


Uluslararası bilimsel camiada yüksek etki değerli (impact factor) sahip dergilerde çıkardığı yayınlar ve geliştirmiş olduğu etki alanı başarısıyla Fen Fakültesi Fizik Bölümü Nükleer Fizik Anabilim Dalı'ndan Doç.Dr. R.Burcu Çakırlı ödüle layık görüldü.


Çakırlı'nın NATURE' da (40 impact faktörüne sahip) basılmış yayını dahil 94 adet yayını, 1104 atıfı, birçok uluslararası deney önerileri, hem deneysel hem de teorik birçok çalışmaları ve uluslararası toplantılarda davetli konuşmacı olan saygıdeğer bir öğretim üyemizdir. Üniversitemizi Almanya-Heildelberg-Max Planck Enstitüsü ile 'partner (eş)' yaparak, Almanya Hükümeti' nin desteklediği beş yıllık uluslararası kaynaklı bir proje kazandırmıştır. Çakırlı aktif olarak CERN-ISOLDE' de de bilimsel çalışmalarını sürdürmektedir.


Çakırlı' nın Humboldt bursu, 2013 Dünyanın En iyi Genç Nükleer Fizikçisi Ödülü, TÜBA-GEBİP ödülü ve Türk Fizik Derneği Prof.Dr. Şevket Erk Genç Bilim İnsanı ödülü bulunmaktadır.