Fizik Bölümümüzün Dört Öğretim Elemanı, 2019 Yılı Türk Fizik Derneği’nin Ödüllerine Layık Görüldü

   

Prof. Dr. Gönül BAŞAR

2019 YILI TÜRK FİZİK DERNEĞİ ONUR ÖDÜLÜ

     2008 yılında başlamak üzere, her yıl, bilimsel araştırmaları ile öne çıkmış, gençleri desteklemiş ve ülkemiz fizik bilimine önemli katkı ve hizmet vermiş saygın fizikçilerimize verilen ödülün ismi; TÜRK FİZİK DERNEĞİ ONUR ÖDÜLÜ’dür.

     İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Gönül BAŞAR, “2019 yılı Türk Fizik Derneği Onur Ödülü”ne layık görüldü. Kendisine, 04-08 Eylül 2019 tarihleri arasında Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi–Konacık, Bodrum/Muğla’da düzenlenecek olan Türk Fizik Derneği 35. Uluslararası Fizik Kongresi’nin açılış programında plaket ve ödül belgesi takdim edilecektir. 


   

Prof. Dr. Burcu ÇAKIRLI MUTLU

     2019 YILI TÜRK FİZİK DERNEĞİ PROF. DR. ENGİN ARIK BİLİM İNSANI ÖDÜLÜ

                                                                  

     2008 yılından başlamak üzere, her yıl, fizik bilimine hizmet vermiş Prof. Dr. Engin ARIK anısına ödül verme kararı almıştır. Prof. Dr. Engin ARIK, fiziğin ve özellikle yüksek enerji fiziğinin ülkemizde gelişmesi için savaşmış, genç fizikçiler için bir yol gösterici olmuştur. Prof. Dr. Engin ARIK adına verilen Ödülün ismi; TÜRK FİZİK DERNEĞİ PROF. DR. ENGİN ARIK BİLİM İNSANI ÖDÜLÜ'dür.

     Her yıl Prof. Dr. Engin ARIK adına ailesi tarafından verilen ödül miktarı 2000 USD'dir. Prof. Dr. Engin ARIK anısına oluşturulan ödül, eğitim ve araştırmaları ile öne çıkmış, 35 yaş üzerindeki fizikçiler için öngörülmektedir.

      İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. R. Burcu ÇAKIRLI MUTLU, “2019 yılı Türk Fizik Derneği Prof. Dr. Engin Arık Bilim İnsanı Ödülü”ne layık görüldü. Kendisine, 04-08 Eylül 2019 tarihleri arasında Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi–Konacık, Bodrum/Muğla’da düzenlenecek olan Türk Fizik Derneği 35. Uluslararası Fizik Kongresi’nin açılış programında plaket ve ödül belgesi takdim edilecektir.   

Doç. Dr. Ertan GÜDEKLİ

2019 YILI TÜRK FİZİK DERNEĞİ ONUR ÖDÜLÜ

     2008 yılında başlamak üzere, her yıl, bilimsel araştırmaları ile öne çıkmış, gençleri desteklemiş ve ülkemiz fizik bilimine önemli katkı ve hizmet vermiş saygın fizikçilerimize verilen ödülün ismi; TÜRK FİZİK DERNEĞİ ONUR ÖDÜLÜ’dür.

     İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Ertan GÜDEKLİ, “2019 yılı Türk Fizik Derneği Onur Ödülü”ne layık görüldü. Kendisine, 04-08 Eylül 2019 tarihleri arasında Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi–Konacık, Bodrum/Muğla’da düzenlenecek olan Türk Fizik Derneği 35. Uluslararası Fizik Kongresi’nin açılış programında plaket ve ödül belgesi takdim edilecektir.


   

Araş. Gör. Dr. Ayşegül ERTOPRAK

 2019 YILI TÜRK FİZİK DERNEĞİ PROF. DR. ŞEVKET ERK GENÇ BİLİM İNSANI ÖDÜLÜ

                                                                  

     2004 yılından beri, geleneksel olarak her yıl verilen, yaşamı boyunca özellikle gençleri desteklemiş, onları bilimsel çalışmalara özendirmiş olan Prof. Dr. Şevket ERK adına verilen Ödülün ismi; TÜRK FİZİK DERNEĞİ PROF. DR. ŞEVKET ERK GENC BİLİM İNSANI ÖDÜLÜ'dür.

      Her yıl Prof. Dr. Şevket Erk adına ailesi tarafından verilen ödül miktarı 1000 USD'dir. Prof. Dr. Şevket ERK anısına oluşturulan ödül, eğitim ve araştırmaları ile öne çıkmış, 35 yaşını aşmamış genç fizikçiler için öngörülmektedir.

      İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü öğretim elemanlarından Araş. Gör. Dr. Ayşegül ERTOPTAK, “2019 yılı Türk Fizik Derneği Prof. Dr. Şevket Erk Genç Bilim İnsanı Ödülü”ne layık görüldü. Kendisine, 04-08 Eylül 2019 tarihleri arasında Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi–Konacık, Bodrum/Muğla’da düzenlenecek olan Türk Fizik Derneği 35. Uluslararası Fizik Kongresi’nin açılış programında plaket ve ödül belgesi takdim edilecektir.

Galeri